Menu dostępności (CTRL+U)
Zmień kontrast
Podświetl linki
Zatrzymaj animacje
Powiększ tekst
Szerokość tekstu
Wysokość linii
Resetuj ustawienia
opublikowano: 29 maja 2024


Z ogromną radością informujemy, że Ministerstwo Zdrowia wprowadziło znaczące zmiany, które umożliwią wszystkim kobietom w ciąży, niezależnie od wieku, skorzystanie z badań prenatalnych. Decyzja ta eliminuje poprzednie ograniczenia wiekowe, które umożliwiały dostęp do tych kluczowych badań głównie kobietom powyżej 35. roku życia.

Badania prenatalne są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają na wczesne monitorowanie zdrowia i rozwoju dziecka jeszcze przed narodzinami. Obejmują one szereg procedur diagnostycznych, które pomagają wykryć ewentualne wady genetyczne oraz choroby wrodzone. Dzięki nowym przepisom, każda przyszła mama będzie mogła zapewnić swojemu dziecku najlepszy start w życiu dzięki wcześniejszemu wykrywaniu i leczeniu potencjalnych nieprawidłowości.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że likwidacja ograniczeń wiekowych jest krokiem naprzód w zapewnieniu równego dostępu do opieki zdrowotnej dla wszystkich kobiet w ciąży. To istotne wsparcie dla rodzin planujących dzieci, które teraz mogą liczyć na pełną diagnostykę prenatalną bez względu na wiek matki.

Przypominamy, że Centrum Zdrowia Tarnów już oferuje badania prenatalne realizowane w ramach NFZ. Jesteśmy jedyną placówką w Tarnowie, która zapewnia te badania bezpłatnie dla wszystkich przyszłych mam. Wystarczy tylko skierowanie od lekarza, niezależnie od tego, czy wizyty u niego odbywały się na NFZ, czy prywatnie - skierowanie na badania prenatalne będzie honorowane.

Zapewnij sobie i swojemu dziecku najlepszą opiekę medyczną już od pierwszych tygodni ciąży. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na badanie.

Gdzie nas znajdziesz?
Tarnów, ul. Rydza Śmigłego 5, tel. 14 69 66 000
Tuchów, ul. Szpitalna 1, tel. 533 304 842
Dąbrowa Tarnowska, ul. Szpitalna 1, tel. 533 813 080

To coś więcej, niż tylko badanie.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.