fbpx

Zbliża się koniec prac przy produkcji miniserialu filmowego, który w ramach profilaktyki raka piersi przygotowuje Centrum Zdrowia Tuchów. Prezentujemy fragmenty jednego z odcinków. Docelowo serial będzie emitowany w telewizji. Takie podejście do profilaktyki zdrowia to zupełna innowacja na polskim rynku.

Główną rolą serialu, towarzyszącego kampanii profilaktycznej „Zrób to mammo” jest pokazanie emocjonalnego kontekstu choroby. Stanowi on pryzmat dla opisu stanów psychicznych, relacji rodzinnych, a przede wszystkim „kobiecości” w stanie zagrożenia.

Opowiadanie jest próbą zmierzenia się z chorobą taką jaka ona jest. Szukania kompromisów, zrozumienia i akceptacji. To gwarancja skutecznej terapii, świadomej profilaktyki i życia w zgodzie z samym sobą.
Choroba – cicha bohaterka – odbija się w trzech spokrewnionych postaciach kobiecych pod różnym kątem. Nowotwór to rodzinne „znamię”, które odciska swoje piętno na bohaterkach. Różny jest sposób reakcji i „oswajania” jej. Od bezsilności, niewiedzy i pogodzenia przez niedowierzanie, złość, bunt, histerię, wyparcie po zrozumienie, samoświadomość, troskę i profilaktykę.

Produkcja: Centrum Zdrowia Tuchów
Producent wykonawczy: Panopticon Films Andrzej Sobina
Scenariusz: Łukasz Mikoda
Reżyser: Piotr Turlej
Operatorzy: Filip Plewiński, Andrzej Cader
Światło: Jerzy Irzyk
Dźwięk: Wojciech Fularz
Scenografia: Jakub Kowalczyk
Make up i stylizacje: Anna Szybalska
Pomoc na planie: Mikołaj Musialik, Olgierd Brzeziński
Aktorzy:
Matka: Alicja Kwiatkowska
Córka: Aleksandra Stojak
Dziewczynka: Jagoda Oleś
Modelka: Wiktoria Pytlik