fbpx

Zorganizowały ją władze gminy Tuchów na portalu zrzutka.pl. Postanowiły one zaprosić mieszkańców Pogórza, sympatyków, byłych i przyszłych Pacjentów spółki do wspólnego włączenia się w akcję zakupu urządzenia, potrzebnego do ratowania życia  w czasie pandemii. W opublikowanych materiałach wskazują, dlaczego sprzęt jest potrzebny. Zbiórkę można wspierać pod adresem:  https://zrzutka.pl/8wmh82#dziekujemy

 

 

Jak czytamy w uzasadnieniu uruchomienia zbiórki, pomimo iż w ostatnich latach Centrum Zdrowia Tuchów wielokrotnie znajdowało się w rankingu 100 najlepszych szpitali w Polsce, nie zostało włączone do tzw. sieci szpitali. Funkcjonując poza siecią podczas epidemii koronawirusa nie ma szans na uzyskanie dofinansowania z budżetu państwa na zakup środków ochrony osobistej personelu, a tym bardziej wyposażenia, jakim jest respirator. Tymczasem   w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania szpitala potrzeba pięciu takich respiratorów. Mimo iż Centrum Zdrowia w Tuchowie nie otrzymało dotychczas wsparcia finansowego  z ministerstwa, od wojewody czy powiatu, w ostatnim czasie zakupiło we własnym zakresie dwa urządzenia. Szpital postanowiły również wesprzeć gminy Tuchów, Gromnik, Ciężkowice i Pleśna, które przygotowują się do zakupu kolejnego. To jednak wciąż za mało, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom. Dlatego uruchomiono zbiórkę.

 

 

„Respirator pomaga oddychać chorym podczas niewydolności oddechowej związanej z chorobą COVID -19. Średnio pacjent korzysta z takiego sprzętu przez trzy tygodnie. Dlatego tak ważne jest posiadanie respiratorów” – tłumaczy lek. Semir Smida ordynator Oddziału Wewnętrznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

 

„Zwracam się do Państwa po raz kolejny. Wierzę w Wasze duże możliwości, wielkie serce. Zróbmy to razem – do dzieła. Kupmy ten respirator” – tak do wsparcia zbiórki zachęca burmistrz Tuchowa Magdalena Marszalek w materiale filmowym udostępnionym na portalu. To przecież nasz szpital, nasze zdrowie i nasze życie. Nasza bardzo ważna sprawa – napisała w apelu szefowa miejscowego samorządu.