fbpx

Sprzęt służący ratowaniu dzieci nieoddychających lub oddychających w sposób nieefektywny zakupili organizatorzy akcji zbiórki „Igorek z motorami dla najmłodszych”.  Resuscytator został przekazany Oddziałowi Neonatologii Centrum Zdrowia Tuchów. Spółka dokupiła dodatkowe akcesoria, umożliwiające lepsze wykorzystanie urządzenia.

 

Pieniądze zbierane były w czerwcu  w Burzynie i Tuchowie. Podczas pokazu motocykli, który odbywał się przy Szkole Podstawowej w tej pierwszej miejscowości chętni mogli skorzystać z przejażdżki w zamian za wolne datki. Następnie akcja przeniosła się na tuchowski rynek. Państwo  Magdalena i Tomasz Gucwa z Tuchowa postanowili uczcić w ten sposób pamięć swojego rocznego synka, który zmarł na sepsę w jednym z krakowskich szpitali.  Na konto patronującego zbiórce Stowarzyszenia Miłośników Karwodrzy wpłynęło w sumie blisko 4 tysiące złotych.

 

Chcieliśmy zakupić sprzęt dla tuchowskiej porodówki, ponieważ trójka naszych dzieci właśnie tu przyszła na świat i zamierzaliśmy wyrazić za to wdzięczność. Świetnie, że zarząd spółki sfinansował osprzęt resuscytatora, bez którego urządzenie nie mogłoby być skutecznie wykorzystywane – tłumaczy Magdalena Gucwa.

 

Dodajmy, że w Porodówce Nowej Generacji w Tuchowie w pierwszym półroczu tego roku przyszło na świat 820 dzieci.