fbpx

Wykonanie bezpłatnego testu na obecność koronawirusa jest warunkiem przyjęcia do szpitala rodzinnego Centrum Zdrowia Tuchów na wszystkie zabiegi planowe.

Dotyczy to Pacjentek w ciąży, które zgłaszają się do porodu fizjologicznego, jak i tych, które mają zalecenia porodu przez cesarskie cięcie. Do uzyskania wyniku testu, wykluczającego nosicielstwo wirusa SARS-CoV-2 , są także zobowiązani Pacjenci zgłaszający się na Oddział Chorób Wewnętrznych.

Natomiast w przypadku przyjęć w trybie nagłym wymaz pobierany jest w Izbie Przyjęć danego oddziału lub w Oddziale Szpitalnym po rozpoczęciu hospitalizacji, w możliwie najszybszym czasie w godzinach pracy punktu wymazów.

Przypomnijmy, że punkt jest czynny codziennie w godzinach od 07:00 do 11:15. W przeddzień lub wcześniej pobrania materiału niezbędna jest rejestracja.  Zarejestrować się można telefonując pod numer  575 546 730 w godzinach od 7:00 do 13:00 .

Testy wykonywane są w punkcie mobilnym w prywatnych samochodach przy wejściu do Centrum Zdrowia Tuchów od strony południowej.