Rehabilitacja jest jednym z najistotniejszych elementów całościowej terapii różnego rodzaju schorzeń i urazów. Jej właściwy model i odpowiednio zaplanowany cykl umożliwia sukcesywne przywracanie sprawności lub przezwyciężanie wad wrodzonych. Ma szczególne znaczenia w leczeniu narządów ruchu, urazów ortopedycznych, ale także neurologicznych, reumatologicznych, leczeniu bólu. Obejmuje zarówno działania zapobiegawcze – profilaktykę i promocję zdrowia, jak i lecznicze – przywracające sprawność organizmu.

Centrum Rehabilitacji oferuje kompleksową i specjalistyczną opiekę medyczną, której podstawową cechą jest indywidualne podejście do pacjenta i profesjonalne prowadzenie terapii rehabilitacyjnej, ściśle dostosowanej do typu i zaawansowania schorzenia.

Świadczony zakres usług medycznych obejmuje: fizykoterapię, elektroterapię, światłolecznictwo, kinezyterapię, masaże i terapię manualna oraz pole magnetyczne. Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane są bezpłatnie w ramach NFZ oraz odpłatnie w ramach usług komercyjnych.

PORADNIA

Gwarantuje specjalistyczną i kompleksową opiekę rehabilitacyjną przywracającą sprawność narządów ruchu. Leczy wrodzone i nabyte wady postawy. Służy pomocą i indywidualnie dobraną, do wieku Pacjenta i typu schorzenia, terapią rehabilitacyjną.

  • lek. med. Marian Siembab – specjalista reumatologii
  • lek. med. Magdalena Gromadzka – Wójtowicz – specjalista rehabilitacji