fbpx

Szansa na zatrzymanie postępu choroby, a nawet wyleczenie i odzyskanie sił. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o możliwości korzystania z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w uzdrowiskach. Terminy oczekiwania są bardzo krótkie. Można wyjechać już dwa, trzy dni po skompletowaniu dokumentacji – zachęca personel placówki terenowej KRUS w Tuchowie.

Rehabilitacja dla ubezpieczonych w KRUS jest prowadzona na trzytygodniowych turnusach w uzdrowiskach w: Iwoniczu-Zdroju, Horyńcu-Zdroju, Szklarskiej Porębie, Jedlcu, Świnoujściu i Kołobrzegu. Prócz rehabilitacji w zakresie układu ruchu dotyczy to także układu krążenia. Z turnusów mogą korzystać osoby, które opłacają składkę na ubezpieczenie społeczne rolników lub posiadają prawo do renty okresowej.
Druki wniosków o skierowanie na rehabilitację dostępne są w Placówce Terenowej KRUS w Tuchowie na ulicy Kazimierza Wielkiego 8 lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście lub wysłać pocztą do Placówki Terenowej. Po akceptacji wniosku przez lekarza regionalnego inspektora orzecznictwa lekarskiego KRUS, rolnicy otrzymują propozycję wyjazdu do Centrów Rehabilitacji Rolników. Rehabilitację można powtarzać po roku lub 6 miesięcy w przypadku rencistów oraz osób przebywających na przedłużonym zasiłku chorobowym.

Co ważne pobyt na turnusie jest dla rolnika bezpłatny. Kuracjusze skierowani do uzdrowiska pokrywają jedynie koszt opłaty klimatycznej, według stawki obowiązującej w danym centrum rehabilitacji. Zakład rehabilitacji leczniczej zwraca osobie skierowanej koszt przejazdu do placówki rehabilitacyjnej w wysokości odpowiadającej cenie biletu najtańszego dostępnego środka transportu zbiorowego.
W sprawie uzyskania szczegółowych informacji można odwiedzać biuro placówki terenowej KRUS lub telefonować pod numer 14 628 50 44