fbpx

Chcesz sprawdzić, czy jesteś chory na COVID-19 lub dowiedzieć się, czy już chorowałeś? Może to umożliwić komercyjny test na koronawirusa. Realizację takich świadczeń w mobilnym punkcie wymazów rozpoczęło Centrum Zdrowia Tuchów.

Testy wykonywane są w prywatnych samochodach w mobilnym punkcie pobrań przy wejściu do Centrum Zdrowia Tuchów od strony południowej. Badanie kosztuje 420 zł. Warunkiem jego wykonania jest potwierdzenie realizacji przelewu na konto nr 45 8591 0007 0300 0295 1838 0001.

W tytule należy wpisać badanie COVID-19, imię i nazwisko osoby, która zamierza wykonać diagnostykę oraz miejsce wykonania badania. Osoba, która chce otrzymać fakturę na firmę proszona jest o przesłanie danych firmy, numeru NIP oraz informacji kogo dotyczy faktura, na adres sekretariat@czt.com.pl

Mobilny punkt jest czynny codziennie w godzinach od 07:00 do 11:15. W przeddzień lub wcześniej trzeba się zarejestrować telefonując pod numer 575 546 730. Rejestracja prowadzona jest do godz. 13:00 .

Na zasadach komercyjnych wykonywane jest badanie genetyczne. Materiał jest pobierany z gardła przez personel po uchyleniu szyby samochodu. Test wykrywa obecność genu SARS-CoV-2 w organizmie, a tym samym pokazuje, czy pacjent w danym momencie jest zakażony. Ten sam rodzaj badań robiony jest w szpitalach w ramach NFZ i spełnia wymogi Światowej Organizacji Zdrowia.

Wyniki można sprawdzić na własnym Internetowym Koncie Pacjenta (pacjent.gov.pl). Są one dostępne do 48 godzin od pobrania materiału.