fbpx

Tężnia, ogród sensoryczny, strefa  dla dzieci i siłownia plenerowa. Takie atrakcje czekają na odwiedzających Park Zdrojowy w Ciężkowicach. W związku z oficjalnym otwarciem obiektu w piątek, 25 czerwca w ciężkowickim ratuszu zaplanowano akcję szczepień przeciw COVID-19, realizowaną przez Centrum Zdrowia Tuchów. Preparat firmy Johnson&Johnson podawany będzie w godzinach od 8:00 do 20:00.

Z akcji będzie mogło skorzystać 300 osób.  Szczepionka przeciw COVID-19 podawana będzie w jednej dawce we wstrzyknięciu domięśniowym. Przyjęcie preparatu daje pacjentowi podobną odporność, jaką uzyskałby po dwóch dawkach szczepionek innych firm. Uodpornienie na wirusa SARS-CoV-2 przyspiesza fakt, że nie trzeba czekać kilku tygodni na drugą dawkę. Jest to ważne dla wielu osób, także tych wyjeżdżajacych za granicę.

Przy okazji otwarcia parku miejscowy samorząd poprosił Centrum Zdrowia Tuchów o przeprowadzenie akcji szczepień jednodawkowych. Osoby zainteresowane powinny mieć ukończone 18. lat. Nie muszą się wcześniej rejestrować. Wymagane jest posiadanie przez nie dokumentu tożsamości. Mogą także wcześniej pobrać ze strony Centrum Zdrowia Tuchów i wypełnić ankietę niebędną przy kwalifikacji do szczepień. Kwestionariusz ten można także wypełnić on-line, przy wykorzystaniu Internetowego Konta Pacjenta. Wcześniejsze wypełnienie dokumentu pomoże przyspieszyć i usprawnić całą akcję.

Dodajmy, że budowa Parku Zdrojowego w Ciężkowicach trwała ponad półtora roku. Na ponad 6 hektarach powstało miejsce, w którym turyści będą mogli odpocząć, zrelaksować się czy też skorzystać ze zabiegów hydroterapii.


Skip to content