fbpx

Jak informowaliśmy do naszej spółki dotarły już dwie partie maseczek uszytych w wyniku społecznej akcji przez mieszkanki Pogórza. Teraz otrzymaliśmy także przyłbice, które w sytuacji zagrożenia mają zapewniać bezpieczeństwo naszym pracownikom.

 

Przyłbice powstały w Zalasowej. Wykonały je Panie Małgorzata Matug i Ewelina Pawlik. To Mama z Córką, które postanowiły w ten sposób pomóc miejscowej służbie zdrowia. W wykonywanie maseczek i koordynację akcji zaangażowała się także lekarz oddziału wewnętrznego Centrum Zdrowia Tuchów Agata Januś.  Na razie do spółki dotarło sto przyłbic, ale Panie z Zalasowej mówią, że w ramach miejscowego Koła Rękodzieła Artystycznego mogą ich zrobić więcej. Zamierzają także zaangażować się w szycie maseczek. Bardzo dziękujemy.

 

W sytuacji kiedy zagrożenie się zwiększy wszelka pomoc tego typu, szczególnie konsultowana z nami jest bardzo cenna – mówi dyrektor medyczny CZT Jacek Cehak.

 

Dodajmy, że aby podnieść poziom bezpieczeństwa pacjentów i pracowników medycznych podczas opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub zakażonymi SARS-CoV-2 opracowano  rekomendacje dotyczące korzystania ze środków ochrony indywidualnej. Według nich przyłbice mają być wykorzystywane w celu ochrony oczu kompatybilne z półmaską lub maseczką chirurgiczną.