tomograf-czt-01Nowoczesna i skuteczna medycyna to umiejętność postawienia celnej diagnozy. Jej trafność jest sumą wiedzy, doświadczenia i intuicji lekarskiej, ale także niezawodności i dokładności aparatury medycznej. Chcąc zapewnić Pacjentom najwyższy standard opieki medycznej Centrum Zdrowia Tuchów stworzyło nowoczesny model pracowni diagnostycznych, działających na potrzeby wszystkich oddziałów i poradni specjalistycznych. Wysoko wykwalifikowany personel lekarski i najnowszej generacji aparatura medyczna są najlepszą gwarancją kompleksowej diagnostyki i skutecznej pomocy medycznej. Dla komfortu Pacjentów główna pracownia analityczna i RTG czynne są przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Pracownie analityczne działają w oparciu o nowoczesny system komputerowy pozwalający na natychmiastowe otrzymywanie elektronicznych wyników badań. Wewnętrzny i zewnętrzny system kontroli jakości zapewnia prawidłowe i skuteczne działanie wszystkich oddziałów diagnostycznych i najwyższy standard wykonywanych analiz.

Nowoczesnym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów jest Pracownia Tomografii Komputerowej. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego oraz znacznie skrócony czas kompleksowego badania. Perfekcyjna jakość badania, zróżnicowane trójwymiarowe formy obrazu i możliwość skanowania całego obszaru ciała gwarantują najwyższej dokładności analizę diagnostyczną. Wyniki przekazywane są Pacjentom na nośnikach cyfrowych wraz z oprogramowaniem umożliwiającym odtworzenie zapisu na dowolnym sprzęcie komputerowym.

Centrum Zdrowia Tuchów zakupiło też pierwszy w subregionie tarnowskim w pełni cyfrowy mammograf. Przy wykorzystaniu tego urządzenia w placówce prowadzony jest program badań profilaktycznych. Wśród zalet mammografów cyfrowych specjaliści wymieniają fakt, że badanie jest wykonywane z użyciem mniejszej dawki promieniowania rentgenowskiego. Ponadto dane skanowane są bezpośrednio do komputera i tam przetwarzane w obraz o wysokiej rozdzielczości. Oznacza to ominięcie żmudnego procesu wywoływania zdjęcia, a zatem utraty jakości i czytelności fotografii. Dodatkowo, lekarze mogą oceniać zdjęcia, stosując bardziej zaawansowane narzędzia jak powiększanie obrazu, zmiana kontrastu i jasności itp.