fbpx

Zwracamy się z prośba do rodzin naszego personelu medycznego, o szczególną ostrożność i przestrzeganie zasad, nakazów i zakazów wydawanych przez władze publiczne.

Kieruje Nami troska zarówno o Nasz personel, ich rodziny, ale także Naszych pacjentów.

Zakażenie może przedostać się w obu kierunkach. Ze szpitala do domu, oraz z domu do szpitala. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo w szpitalu. Teraz prosimy o to samo w domach.

Poniżej kilka zasad, których przestrzeganie znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia.

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

 

  1. Zostań w domu – wychodź tylko gdy to konieczne, ubierz rękawiczki oraz maskę. Utrzymuj wówczas dystans 1-2 m od innych osób oraz przestrzegaj maksymalnej liczby osób w kolejce.
  2. Dezynfekuj ręce i twarz po powrocie.
  3. Nie spotykaj się ze znajomymi. Używaj środków porozumiewania się na odległość. Wirus jest niewidoczny. Duża część osób nie zdradza żadnych objawów a zaraża. U innych objawy pojawiają się po 4-7 dniach od chwili faktycznego zarażenia. W tym czasie łamiąc zasady zaraża innych.
  4. Zamawiaj zakupy przez Internet. Zakupy spożywcze rób w małych sklepach najlepiej na kilka dni naprzód.
  5. Pamiętaj, to bzdura, że młodych wirus nie dotyczy. Co czwarty zarażony ma poniżej 30 lat. Oni też chorują, a część z nich umiera. Ci co przeżyją efekty choroby odczują za kilka miesięcy czy lat, a będą one polegać na trwałym uszkodzeniu płuc.