fbpx

Szansa na nabycie odporności epidemicznej na początku wakacji. Centrum Zdrowia Tuchów otrzymało dodatkowe szczepionki firmy Pfizer. W ciągu trzech tygodni w Punkcie Szczepień Powszechnych w Burzynie można przyjąć obie dawki preparatu. Rejestracja  pod numerem telefonu 536 180 975. Pierwsi zainteresowani mogą liczyć na prezenty – wydawnictwa promujące region. 

Przypomnijmy, że w maju w Burzynie zaszczepionych zostało ponad 3 100 osób. Nie byli to jedynie mieszkańcy powiatu tarnowskiego, ale też innych regionów. W Punkcie Szczepień Powszechnych szczepili się także cudzoziemcy, wśród których dominowali Ukraińcy. Na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki jeszcze w tym tygodniu ma szansę 500 kolejnych. Warunkiem jest ukończenie przez nich 16. roku życia. Na pierwszych 200 czekają dodatkowo wydawnictwa promujące region, przekazane przez samorząd Tuchowa. Są to przewodniki Pogórzański Szlak Dumy z Niepodległej, Katalogi Atrakcji Turystycznych Małopolski, mapy turystyczne województwa i mapy gminy Tuchów.  Na szczepienia zaproszone są także osoby, które pierwszą dawkę przyjęły za granicą i przyjechały do kraju. Prócz preparatu Pfizera dotyczy to także szczepionek firmy Moderna oraz AstraZeneca .

Szczepienia przeciw COVID-19 są naszą przepustką do normalności – podkreślają lekarze i naukowcy. Ich najważniejszym zadaniem jest zapobieganie ciężkiemu przebiegowi choroby SARS-CoV-2. Jak wynika z badań  ryzyko zakażenia osób w pełni zaszczepionych jest mniejsze o 91 proc. Nawet jeśli już dojdzie do zakażenia przebieg choroby jest łagodniejszy i trwa ona krócej.

Dodajmy, że obecnie to właśnie szczepionki są najdokładniej kontrolowanymi produktami leczniczymi na rynku. Badania nad nimi nie kończą się wraz z rejestracją i wejściem do obrotu. Wtedy zaczyna się tak zwana czwarta faza, prowadzona podczas stosowania. Trwa ona zazwyczaj do czasu aż szczepionkę zastąpi inny, bardziej skuteczny preparat.


Skip to content