fbpx
Marysia pierwsze dziecko w roku

Tym razem pierwszym dzieckiem urodzonym w powiecie tarnowskim w nowym roku była dziewczynka. To córka Pani Kamili, mieszkającej w okolicach Bochni. Przyszła na świat przez zabieg cesarskiego cięcia, w dwadzieścia minut po przywitaniu nowego roku w Porodówce Nowej Generacji w Tuchowie. Będzie miała na imię Marysia.

 

Mama pierwszego dziecka w powiecie tarnowskim zdecydowała się na wybór porodówki Centrum Zdrowia Tuchów głównie z dwóch względów. Już wcześniej korzystała bowiem ze świadczeń tutejszego oddziału Szpitala Rodzinnego i ma dobre wspomnienia. Przed trzema laty na świat przyszła tutaj jej pierwsza córka Karolina. Teraz starsza siostra czeka na Marysię w domu i deklaruje, że będzie się nią opiekować. – Decyzję o miejscu porodu podjęłam także z powodu lekarza, którego pacjentką byłam. To właśnie dr Artur Czekański podjął decyzję o rozwiązaniu ciąży poprzez cesarskie cięcie – dodaje pani Kamila. Marysia po urodzeniu ważyła 3,40 kg i miała 55 centymetrów. Otrzymała 9 punktów w skali Apgar.

 

Warto przypomnieć, że Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi także program badań prenatalnych, który poprzez nieinwazyjną diagnostykę pozwala się upewnić, że dziecko rozwija się prawidłowo. Ponadto w Tuchowie pacjentki w ciąży i po porodzie mogą korzystać z programu opieki, realizowanego przez fizjoterapeutkę okołoporodową w formie indywidualnych konsultacji. Porodówki Nowej Generacji w Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej posiadają tak zwany drugi stopień referencyjności, co oznacza, że są przygotowane do przyjmowania ciąży zagrożonych.

 

Natomiast w Porodówce Nowej Generacji w Dąbrowie Tarnowskiej pierwsze w tym roku dziecko to dziewczynka, która przyszła na świat 1 stycznia siłami natury o 17:10. To już drugie dziecko Pani Sylwii z Dulczy Wielkiej w województwie podkarpackim. Dwudziestodziewięcioletnia mama syna urodziła także w Dąbrowie, przed dwoma laty. Doświadczenie personelu i wyposażenie placówki na tyle przypadło jej do gustu, że postanowiła teraz powtórzyć to doświadczenie. Córeczka ważyła 2,65 kg i miała 50 cm. Po porodzenie przyznano jej także 9 punktów w skali Apgar.

Aleksandra Głód Marysia pierwsze dziecko w roku