MENU:
SZKOŁA RODZENIA

Oczekiwanie narodzin dziecka jest pięknym, ale dla wielu przyszłych rodziców również bardzo stresującym okresem. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie się do tego wydarzenia. Nasza Szkoła Rodzenia oferuje nie tylko niezbędną wiedzę o porodzie i naukę podstaw pielęgnacji noworodka, ale także podpowiada, jak radzić sobie w trudnych i wymagających sytuacjach.

Na zajęciach rozmawiamy między innymi o:

  • emocjach, jakie przeżywamy w ciąży, podczas porodu i w połogu,
  • fizjologicznym mechaniźmie porodu i hormonach, które sterują jego przebiegiem,
  • pomocy, potrzebnej przy narodzinach, które zawsze są wspaniałym momentem,
  • wsparciu i obecności osoby bliskiej w czasie porodu,
  • rozpoznawaniu i zaspokajaniu potrzeby nowonarodzonego dziecka,
  • karmieniu naturalnym,
  • niespodziankach, zaskoczeniach związanych z przyjściem na świat dziecka

 

Zajęcia Szkoły Rodzenia prowadzone są w małych, kameralnych 10 osobowych grupach. Sala spotkań wyposażona jest w worki sako, piłki, materace i drabinki pozwalające przećwiczyć różne pozycje wykorzystywane podczas porodu oraz w lalki-noworodki, wanienki, przewijaki, ubranka itd. służące do nauki pielęgnacji noworodka. 

Położną prowadząca szkołę rodzenia jest Pani Marta Knapik - Kloch  

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Tel. 728 588 391

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin