MENU:
AKTUALNOŚCI

Witamy na stronie "Centrum Zdrowia Tuchów".

Kolejny Gepard dla CZTpiątek, 15 wrz. 2017

To już kolejny rok, kiedy Centrum Zdrowia Tuchów uzyskuje tytuł Geparda Biznesu. Spółka medyczna z Pogórza znalazła się w trzeciej setce wśród ponad 2100 przedsiębiorstw z Małopolski, które sklasyfikowano w rankingu wzrostu wartości rynkowej.

 

Instytut Europejskiego Biznesu zanalizował dane dotyczące wartości firm w okresie marzec 2015 – marzec 2016. Danych do badań  firm dostarczyły wywiadownie InfoCredit i Bisnode. Wartość Centrum Zdrowia Tuchów oceniono na końcu tego okresu na ponad 21 mln zł. Według autorów zestawienia dynamika wartości rynkowej spółki wzrosła  o 233 %.

 

Przypomnijmy, że to właśnie w tym okresie powiat dąbrowski przekazał spółce z Tuchowa prowadzenie dwóch oddziałów w dąbrowskim szpitalu: ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. Także wtedy Centrum Zdrowia przejęło prowadzenie dąbrowskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy tamtejszym szpitalu. Zarówno w ZOL jak i na oddziałach przeprowadzone zostały kompleksowe remonty. W Zakładzie zmodernizowano sale pacjentów i pomieszczenia terapii zajęciowej, pojawiły się nowe węzły sanitarne. Na oddziałach zaadaptowano komfortowe pokoje dla mam i noworodków z łazienkami oraz stanowiskami, na których można wykonywać czynności pielęgnacyjne. Na dąbrowskich oddziałach pojawił się też nowoczesny sprzęt. Ściany między salą noworodków a stanowiskiem pielęgniarek zostały przeszklone. Najmłodsi pacjenci znajdują się przez całą dobę pod okiem specjalistów.

 

Warto dodać, że już po ocenianym okresie Centrum Zdrowia Tuchów uruchomiło także Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach. W tamtejszym ośrodku zdrowia w wyniku realizacji pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia zaadaptowano i wyposażono pomieszczenia dla aktywizacji seniorów. Pacjenci mają specjalistyczny sprzęt, na którym przeprowadzana jest rehabilitacja, mogą skorzystać z porad psychologa, logopedy, dietetyka, lekarza rehabilitacji medycznej oraz specjalisty geriatry. Biorą udział w zajęciach z muzykoterapii, choreoterapii i biblioterapii. Mają też zapewnione wyżywienie. Zadbano o to, aby warunki pobytu były zbliżone do domowych, w specjalnym pokoju z telewizorem i sofą mogą się zrelaksować  i odpocząć.

więcej »

Cytologię, mammografię i kolonoskopię można będzie wykonać w Centrum Zdrowia Tuchów w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia. Specjalna pula badań w kierunku wykrywania raka szyjki macicy  i raka jelita grubego zostanie zrealizowana bez skierowań i limitów wiekowych. W przypadku mammografii ze względów medycznych skierowanie lekarskie jest niezbędne. Rejestrować się można od poniedziałku do piątku w godz. od 8-ej do 15-ej pod numerem telefonu  14 65 35 101.

 

Badania cytologiczne można będzie wykonać w gabinecie E2 w czwartek 21 września w godz. od 8:00 do 10:00, oraz w piątek 22 września od 13:00 do 15:00.  Poza akcją to badanie jest bezpłatnie skierowane do kobiet między 25. a 59. rokiem życia. Dotychczas  w Tuchowie wykonano już ponad 3,5 tys. badań cytologicznych. Mammografia w gabinecie C1 będzie wykonywana w poniedziałek 18 września i we środę 20 września w godz. 8:00 do 14.40 oraz we wtorek 19 września i we czwartek 21 września w godz. 11.20 do 18.20.  Na bezpiecznym, pierwszym w regionie mammografie cyfrowym przebadano już ponad 5 tys. pań, głównie mieszkanek powiatu tarnowskiego. Drugi, pogłębiony etap badań, realizowany w sytuacji niepokojącego opisu mammografii, wykonywały w Tuchowie także pacjentki z okolic Nowego Sącza, Krynicy, Bochni i Gorlic. Przypomnijmy, że na co dzień badanie bezpłatnie dedykowane jest dla pań w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie wykonywały mammografii i nie leczą się z powodu nowotworu piersi. Badania kolonoskopowe w gabinecie D5 będą wykonywane we wtorek 19 września w godz. od 14.00 do 16.30. Ta forma diagnostyki poza akcją bezpłatnie skierowana jest do osób w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego, oraz po 40. r. życia, posiadających krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego, a także w wieku 25-65 lat z rodzin szczególnego ryzyka.

 

Warto podkreślić, że spółka realizuje szereg autorskich projektów profilaktycznych. Jednym z najważniejszych jest program dotyczący wykrywania raka jelita grubego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, finansowany przez Wojewódzki Urząd Pracy. W ciągu dwóch lat skorzysta z niego tysiąc osób. Plan działań zakłada udział pacjentów w badaniach kolonoskopowych, finansowanie pełnych znieczuleń oraz możliwość dowożenia pacjentów na badania lub refundowanie dojazdów. Odbywają się także bezpośrednie spotkania informacyjne dla potencjalnych pacjentów i dla lekarzy. W sumie zaplanowano ponad 30 takich spotkań, pierwsze już się odbyły. Realizowane są także działania, mające na celu poinformowanie mieszkańców o wykrywaniu, leczeniu oraz profilaktyce raka jelita grubego. Prócz publikacji, ogłoszeń w mediach oraz przybliżenia tematu  poprzez cotygodniowe audycje radiowe przygotowana została także książkowa publikacja pióra prof. Paulina Moszczyńskiego, powstają profilaktyczne audycje telewizyjne na ten temat. W związku z przystąpieniem do koalicji na rzecz czystego powietrza Centrum Zdrowia Tuchów realizuje też program badań spirometrycznych. Mieszkańcy Tuchowa i osoby często przebywające w mieście mogą bezpłatnie w przychodni szpitala CZT wykonać badanie służące diagnozowaniu zmian w płucach i oskrzelach. Kiedy wyniki są niepokojące pacjenci - po skorzystaniu z porady lekarskiej i uzyskaniu skierowania - wykonują dalsze badania diagnostyczne. Ponadto dla poprawy kondycji uzębienia najmłodszych w gminach Tuchów, Ciężkowice i Wierzchosławice spółka realizuje Program Walki z Próchnicą. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów mają okazję skorzystać z bezpłatnego przeglądu dentystycznego, następnie wykonywane jest lakierowanie zębów. Zabiegom towarzyszą pogadanki na temat roli higieny jamy ustnej.

więcej »

Zakończyły się kolejne inwestycje, mające na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa pacjentów Centrum Zdrowia Tuchów. Szpital rodzinny – jedyna placówka tego typu w ziemskim powiecie tarnowskim – zyskał Centralną Izbę Przyjęć. Remont, który właśnie się zakończył był także związany z adaptacją nowych gabinetów dla lekarzy specjalistów. Na piętrze szpitala poprawiono warunki hospitalizacji pacjentów Oddziału Chirurgii Jednego Dnia oraz Oddziału Ginekologii. W sumie wyremontowanych zostało 400 metrów kwadratowych powierzchni szpitalnych pomieszczeń. 

 

Po potrzeby Centralnej Izby Przyjęć zaadoptowano pomieszczenia na parterze segmentu D budynku szpitala. Jak mówi dyrektor administracyjny Centrum Zdrowia Tuchów Marcin Tabiś przeprowadzono tu kompleksowe prace obejmujące wymianę instalacji: elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania. Powstała także nowa instalacja gazów medycznych. Prace remontowe dotyczyły też przygotowania pomieszczeń do pracy dla izb przyjęć: Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Oddziału Ginekologiczno – Położniczego. Do nowych wnętrz wprowadziły się ponadto: Poradnia Kardiologiczna i Pracownia Kardiologii oraz Pracownia USG i Poradnia Ginekologiczno - Położnicza.

 

Zakończone niedawno prace remontowe objęły też przebudowę pomieszczeń na piętrze segmentu F. Na potrzeby Oddziału Chirurgii Jednego Dnia oraz Oddziału Ginekologii powstały tu nowe sale łóżkowe. Zostały one wyposażone w węzły sanitarne. Podobnie - jak na parterze - wykonano też nowe instalacje. Prócz samych pokoi dla chorych powstały też dodatkowe węzły sanitarne, w tym także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaadoptowano pomieszczenia zaplecza sanitarno – technicznego. Wykonano nowe ciągi komunikacyjne, przez co poprawiła się dostępność Oddziału Chirurgii Jednego Dnia.

 

Zakończony remont, który kosztował 600 tys. zł oznacza, że cały szpital, po przejęciu go przez spółkę medyczną od samorządu starostwa powiatowego, został już wyremontowany. Od 2008 r Centrum Zdrowia Tuchów przeznaczyło na inwestycje ponad 16 milionów złotych. Ponad 6 milionów posłużyło do przeprowadzenia remontów i modernizacji, ponad 10  zainwestowano w sprzęt i wyposażenie, w narzędzia informatyczne i szkolenia personelu.

więcej »

Kolejna inicjatywa dotycząca poprawy jakości powietrza na Pogórzu. Tym razem chodzi o atmosferę, którą oddychają dzieci. W Tuchowie jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w sezonie grzewczym zdarza się bowiem, że powietrze przekracza dopuszczalne normy także w pomieszczeniach. Zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków zakłada akcja realizowana przez Kolację dla czystego powietrza, której członkiem jest Centrum Zdrowia Tuchów.

Projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!” zainicjowała grupa Powietrze Tuchów – Stowarzyszenie Eko Aura Małopolska. Dotychczas przy pomocy partnerów akcji pozyskano osiem oczyszczaczy powietrza. Potrzeba jeszcze                co najmniej dwunastu takich urządzeń. Dlatego ruszamy z akcją crowdfundingową – tłumaczy Sławomir Mikos ze Stowarzyszenia.  - Lato szybko przeminie, dni będą coraz zimniejsze. Ruszy sezon grzewczy a nieumiejętne palenie w piecach, spalanie śmieci i węgla złej jakości spowoduje, że pojawią się ogromne ilości dławiącego dymu, a w rezultacie smogu. Chcemy zabezpieczyć przed nim chociaż nasze dzieci – dodaje członek grupy.

Przypomnijmy, że jednym z działań realizowanych w ramach koalicji przez Centrum Zdrowia Tuchów  jest program badań spirometrycznych. Mieszkańcy Tuchowa i osoby często przebywające w mieście mogą bezpłatnie w przychodni CZT wykonać badanie służące diagnozowaniu zmian w płucach i oskrzelach.  Takie badania były realizowane także podczas imprez plenerowych – festiwalu zdrowia 3Maj się zdrów oraz podczas Zdrowego powitania wiosny, czyli cyklu badań profilaktycznych w jednym z domów handlowych. W sumie w ramach tych działań od podpisania Koalicji na rzecz czystego powietrza przebadanych zostało ponad 70 osób.  Warto dodać, że kiedy wyniki są niepokojące pacjenci - po skorzystaniu z porady lekarskiej i uzyskaniu skierowania – wykonują dalsze badania diagnostyczne.

W inicjatywę dotyczącą poprawy stanu powietrza, którym oddychają najmłodsi mogą się włączyć wszyscy zainteresowani. Zarówno osoby fizyczne, jak  i właściciele firm. Więcej o akcji można przeczytać na stronie: http://www.powietrzetuchow.pl/oczyszczacze/ .

więcej »

Organizator pierwszego w Tarnowie oddziału intensywnej opieki i patologii noworodka, doświadczony specjalista, któremu uratowanie życia zawdzięcza wiele nowonarodzonych dzieci, dr n. med. Wiesław Olechowski został pracownikiem Oddziału Neonatologii Centrum Zdrowia Tuchów.  Będzie pełnił funkcję konsultanta merytorycznego. To kolejne wzmocnienie tuchowskiego Szpitala Rodzinnego, po uzyskaniu drugiego stopnia referencyjności, umożliwiającego zabezpieczenie kobiet w ciąży zagrożonej oraz intensywną opiekę nad wcześniakami i noworodkami.

Dr Olechowski posiada specjalizację zarówno z zakresu neonatologii, jak i pediatrii. Jak sam mówi do wyboru specjalizacji po studiach, które ukończył w 1983 r. na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie doszło nieco przypadkowo. - Chciałem być ginekologiem, ale nie było akurat wolnych etatów, więc zostałem pediatrą- neonatologiem, bo to specjalność blisko związana z położnictwem - wspomina. Specjalizację drugiego stopnia z pediatrii dr Olechowski otrzymał w 1991 roku. Wciąż kontynuował edukację, by w 1993 roku zostać specjalistą drugiego stopnia z neonatologii. W 2008 roku przedstawił komisji egzaminacyjnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozprawę doktorską, której promotorem był prof. dr med. Ryszard Lauterbach. Badał w niej relacje podatności układu oddechowego noworodków po przebyciu niewydolności oddechowej z ryzykiem wystąpienia zaburzeń oddechowych w późniejszym okresie życia.  Prócz oceny rozwoju i patologii okresu noworodkowego, a także  chorób wieku dziecięcego zajmuje się też zagadnieniami nietolerancji i alergii pokarmowej. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Lekarskiego przyznał mu odznakę „Bene Meritus”  - dobrze zasłużony. - Po obejrzeniu Oddziałów Neonatologii i Położnictwa jestem pozytywnie zaskoczony panującymi tutaj warunkami, komfortem, który zapewniono pacjentkom, estetyką wyposażenia i wystroju wnętrz. Podobnie jak w Dąbrowie Tarnowskiej oddziały prezentują solidny europejski poziom, zarówno pod względem doboru bardzo dobrych specjalistów, jak i nowoczesnego wyposażenia.– mówi dr Olechowski. 

Przypomnijmy, że przyznanie drugiego stopnia referencyjności od stycznia bieżącego roku przyniosło potwierdzenie ciągłej poprawy jakości opieki nad noworodkami  w Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Oddziały neonatologii w obu miastach uzyskały możliwość przyjmowania porodów niestandardowych. Zmiany, których dokonano na oddziałach rozpoczęły się od remontów. Najpierw zmodernizowano Oddział Neonatologii w Tuchowie, wyposażając go w nowoczesny sprzęt. Powstała tu sala intensywnej terapii i nadzoru nad noworodkiem oraz wcześniakiem.  Następnie - według podobnych standardów  - przeprowadzono prace remontowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Systematyczne szkolenia przechodził także personel obu oddziałów, co w rezultacie poprawiło możliwość monitorowania bezpieczeństwa noworodków.

więcej »

Poprawa samopoczucia Pacjentów, ich samooceny, funkcjonowania społecznego  i zaradności życiowej oraz redukcja objawów chorób. Takie są główne cele działania Oddziału Psychiatrii Dziennej, działającego w Ośrodku Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów. Placówka obchodzi właśnie piątą rocznice powstania. Jak podkreślają Pacjenci skutecznie pomaga w  uzyskaniu profesjonalnej, kompleksowej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego  na obszarze ziemskiego powiatu tarnowskiego. Ośrodek Psychoterapii przyjął dotychczas ponad 5 tys. pacjentów, którym udzielił ponad 17 tys. porad. 

 

Do Oddziału Psychiatrii Dziennej trafiają chorzy, którzy nie wymagają całodobowej hospitalizacji. Zazwyczaj są to osoby, które - w wyniku problemów natury psychicznej - mają trudności we właściwym funkcjonowaniu w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, czy zawodowym. Przyczyną może być przeżycie ciężkiego stresu, stany lękowo-depresyjne lub kryzys psychotyczny. Wśród pacjentów są osoby chorujące na schizofrenie, depresję, chorobę afektywną dwubiegunową, nerwicę lękową, zaburzenia osobowości oraz problemy związane z okresem starzenia się. Spora grupa pacjentów to osoby po leczeniu szpitalnym, które potrzebują pomocy w powrocie do środowiska i pełnienia ról rodzinnych, społecznych czy zawodowych. Pobyt w Oddziale dysponującym 12 miejscami jest bezpłatny dla Pacjenta,  wymagane jest skierowanie od lekarza POZ lub lekarza psychiatry. W skład zespołu terapeutycznego wchodzą: lekarz psychiatra, pielęgniarka, psychologowie oraz terapeuta zajęciowy. Oddział zapewnia farmakoterapię, psychoterapię oraz takie formy leczenia jak: arteterapia, muzykoterapia psychoedukacja, psychorysunek, kolaż, relaksacja, oraz terapia zajęciowa , a nawet gimnastyka. W ramach zajęć odbywają się  treningi umiejętności społecznych: komunikacji, motywacji, asertywności. Praca z Pacjentami jest realizowana na zasadach społeczności terapeutycznej, w małej grupie. Długość leczenia jest dostosowana do indywidualnych potrzeb i przebiega według indywidualnego planu terapii. Jednym z podstawowych założeń funkcjonowania placówki jest bezpieczeństwo Pacjentów i objęcie tajemnicą  informacji, uzyskanych podczas terapii. Dotychczas z leczenia w Oddziale Psychiatrii Dziennej skorzystało ponad 200 osób.

 

W Ośrodku Psychoterapii działają również Poradnia Zdrowia Psychicznego, Zespół Leczenia Środowiskowego i Poradnia Psychologiczna. Ponadto w ramach kontraktu z NFZ chorzy mogą szukać pomocy w Poradni Leczenia Uzależnień oraz Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. W realizację dodatkowych programów terapeutycznych dla osób uzależnionych włączają się  samorządy: Tuchowa, Cieżkowic, Gromnika, Szerzyn, Pleśnej,  Ryglic i Rzepiennika Strzyżewskiego.

więcej »
Ogłoszenie - HPVpiątek, 14 lip. 2017

W 2030 roku osoby powyżej 65. roku życia stanowić będą niemal jedną czwartą liczby ludności Polski – wynika z szacunków GUS. Nadal będzie więc rosła grupa osób wymagających opieki długoterminowej. Już korzysta z niej rocznie ponad 40 tys. pacjentów. Realizację takich świadczeń w zakresie Pielęgniarskiej Opieki Długoterminowej Domowej rozpoczęło właśnie Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Nowy rodzaj świadczeń obejmuje opiekę nad przewlekle i somatycznie chorymi przebywającymi w domu, którzy nie są zdolni do samopielęgnacji. Dotyczy to osób, które nie wymagają hospitalizacji, ale ze względu na problemy zdrowotne potrzebują systematycznej opieki pielęgniarskiej. Podstawowym warunkiem kwalifikacji, prócz skierowania lekarza pierwszego kontaktu, jest sprawność do 40 pkt w tak zwanej skali Barthel. Charakteryzuje ona osoby całkowicie niesamodzielne przy podstawowych czynnościach jak: spożywanie posiłków, ubieranie się czy utrzymywanie higieny osobistej.

 

W praktyce pielęgniarka opieki długoterminowej domowej ustala z pacjentem, lub jego opiekunem czy rodziną termin pierwszej wizyty, w trakcie której dokonuje oceny stanu pacjenta według skali Barthel. Ustala także plan opieki              w oparciu o rozpoznane problemy pielęgnacyjne i zapoznaje z nimi rodzinę. Następnie wykonuje czynności zgodne z planem opieki danego pacjenta  od poniedziałku do piątku w godzinach pomiędzy 8:00 – 20:00. Wizyty odbywają się we wskazanych terminach nie mniej niż 4 razy w tygodniu. 

 

Prócz realizacji planu opieki pielęgniarka realizuje także edukację zdrowotną pacjenta oraz członków jego rodziny. Jej praca obejmuje ponadto przygotowanie świadczeniobiorcy i jego rodziny do samoopieki i samopielęgnacji, w tym kształtowania umiejętności, w zakresie radzenia sobie z niesprawnością. Świadczy także pomoc w pozyskiwaniu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, niezbędnego do właściwej pielęgnacji i rehabilitacji pacjenta w domu.

 

Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa udzielana jest osobom, które nie korzystają w tym samym czasie z domowej opieki dla pacjentów wentylowanych mechanicznie, hospicjum domowego, stacjonarnego zakładu opiekuńczego i nie są w ostrej fazie choroby psychicznej. Szczegółowe informacje oraz zapisy do kolejki oczekujących pod nr tel. 795 527 289.

więcej »
Świadczenia w CZT bez zmianśroda, 28 cze. 2017

W związku z pytaniami od Pacjentów informujemy, że pomimo, iż Centrum Zdrowia Tuchów nie znalazło się na liście placówek, zakwalifikowanych do sieci szpital pracuje normalnie.  Świadczenia medyczne udzielane są we wszystkich dotychczasowych obszarach, w myśl umów podpisanych z NFZ. Zgodnie z zapewnieniami NFZ w najbliższym czasie ogłoszone zostaną nowe konkursy na kontynuację świadczeń na kolejne cztery lata.

 

Wyłącznym powodem niezakwalifikowania szpitala do sieci jest fakt, iż funkcjonująca w Tuchowie Izba Przyjęć nie posiada kontraktu na realizowane świadczenia, a tym samym nie jest finansowana przez NFZ. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do zbliżających się postępowań konkursowych. Inwestycje zrealizowane w szpitalu oraz wieloletnie doświadczenie w udzielaniu świadczeń, a także uznanie w oczach Pacjentów i deklaracje NFZ pozwalają nam z optymizmem oczekiwać rozstrzygnięć konkursu. Szpital w Tuchowie pracuje zatem bez jakichkolwiek zakłóceń, na dotychczasowych zasadach.

więcej »

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin