logo_czs

 

Profilaktyka onkologiczna, ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi oraz promocja zdrowia. To główne cele programu Zrób to mammo, którego realizację rozpoczyna Centrum Zdrowia Tuchów. Inaugurację działań zaplanowano na Dzień Matki.

 

W zależności od stopnia zainteresowania pacjentek propozycje edukacyjne będą dotyczyły ograniczenia ryzyka zachorowania i samej diagnostyki.

 

W szpitalu rodzinnym Centrum Zdrowia Tuchów pojawi się platforma multimedialna z tymi materiałami edukacyjnymi. Można będzie się z nimi zapoznać, ale także porozmawiać z edukatorem programu. Wszystkiemu towarzyszą szeroko otwarte drzwi tuchowskiej pracowni mammograficznej. Na bezpłatne badania zaproszone są kobiety w wieku 50-69 lat z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego i z Tarnowa, które nie badały się w ciągu ostatnich dwóch lat. Panie, które miały przypadki zachorowań w najbliższej rodzinie powinny się badać co rok.

 

Aby się zarejestrować wystarczy zatelefonować pod numer 604 430 775.

 

Osoby, dla których barierą jest dojazd na badania mogą liczyć na zwrot kosztów. Aby umożliwić diagnostykę paniom, które opiekują się obłożnie chorymi członkami rodziny przewidziano możliwość zapewnienie zastępstwa w sprawowaniu opieki na czas badań.

 

Program dotyczący profilaktyki raka piersi został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 kwotą 1 179 223,80 zł.

Kacalski Juliusz Ulotka1 Ulotka2

Ogłoszenie nr 1 z dnia 19.06.2019 r.:
ZAPYTANIE OFERTOWE NR 2/RPMP8.6.2/19/R

pdf-icon

 

 

Załącznik nr 1:
pdf-icon

 

 

Załącznik nr 2:
pdf-icon