fbpx
Kacalski Juliusz

Systematycznie rośnie zainteresowani świadczeniami Porodówki Nowej Generacji w Dąbrowie Tarnowskiej. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku  przyszło tu na świat o 20 % więcej dzieci, niż w analogicznym okresie 2017 roku.  Za utrzymanie poziomu świadczeń i dalszy rozwój odpowiedzialny będzie lekarz specjalista ginekolog i położnik Juliusz Kacalski. Został on właśnie ordynatorem Oddziału Ginekologiczno -Położniczego Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska.

 

Profesjonalista, konkretny, kompetentny. Ponadto miły, delikatny i sympatyczny. Tak wypowiadają się o nim pacjentki. Nowy szef dziesięcioosobowego zespołu lekarskiego pracującego w Porodówce Nowej Generacji na Powiślu jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalizację drugiego stopnia uzyskał w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie 1987 roku. Ostatnio pracował w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

 

Przypomnijmy, że dąbrowska porodówka posiada tak zwany drugi stopień referencyjności. Oznacza to możliwość przyjmowania porodów niestandardowych. Zanim placówka uzyskała kompetencje w zakresie przyjmowania pań z ciążami patologicznymi przeszła gruntowną modernizację  i wyposażona została  w nowoczesny sprzęt. Przyniosło to poprawę możliwości monitorowania bezpieczeństwa noworodków.  Jednak – jak przekonują same mamy – największy wpływ na wybór porodówki ma profesjonalny i życzliwy personel. Potwierdzeniem tych kompetencji w Dąbrowie jest fakt, że do tutejszej porodówki trafiają nie tylko mieszkanki gmin powiatu tarnowskiego czy dąbrowskiego, ale także sąsiednich powiatów, a nawet Podkarpacia.