MENU:
OFERTA

Oferta  placówki opracowana jest w oparciu o obowiązujące standardy Państwowej Agencji Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych. Jest ona także zgodna z zarządzeniem prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącym zawierania i realizacji umów z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

 

            Program Poradni Leczenia Uzalenień i Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia ma charakter całościowy. Obejmuje on leczenie pacjentów uzależnionych oraz członków ich rodzin. Dla zgłaszajacych się osób stanowi rzetelną ofertę leczenia specjalistycznego w zakresie problemów związanych z uzaleznieniem i współuzaleznieniem Program jest na bieżąco monitorowany, udoskonalany pod stałą superwizją.

 

 

W Poradni Leczenia Uzależnień i Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia realizowane są następujace programy:

 

 • Program podstawowy i pogłębiony dla osób uzależnionych
 • Program podstawowy i pogłębionych dla członków rodzin osób uzależnionych
 • Poradnictwo dla członków rodzin osób uzaleznionych
 • Program antynikotynowy
 • Oddziaływania korekcyjne dla osób doświadczajacych trudności w kontroli zachowań przemocowych

 

Etapy procesu terapeutycznego osób uzależnionych :

 1. Etap diagnostyczny:

- konsultacja specjalisty psychoterapii uzależnień,

- konsultacja psychiatryczna

- konsultacja psychologiczna

 

 1. Etap podstawowy:

- terapia indywidualna

- terapia grupowa: grupa wstępna, grupa intensywna, grupy treningowe, grupa pracy nad zapobiegania nawrotom

 

 1. Etap pogłębiony

- terapia indywidualna

- terapia grupowa: grupa pogłębiona

 

Etapy procesu terapeutycznego członków rodzin osób uzależnionych :

 1. Etap diagnostyczny:

- konsultacja specjalisty psychoterapii uzależnień,

- konsultacja psychiatryczna

- konsultacja psychologiczna

 

 1. Etap podstawowy:

- terapia indywidualna

- terapia grupowa: grupa podstawowa, edukacyjna i treningowa

 

 1. Etap pogłębiony

- terapia indywidualna

- terapia grupowa: grupa pogłębiona

 

Grupy mają charakter półotwarty (tzn. rekrutacja do grupy następuje przed jej uruchomieniem i trwa przez okres 3 tygodni od momentu rozpoczęcia grupy).

 

Na każdym etapie psychoterapii uzależnień pacjent posiadający trudności z utrzymaniem abstynencji bądź taki, u którego ujawniły się inne jednostki chorobowe wymagające natychmiastowego leczenia stacjonarnego, zostanie kierowany do odpowiedniej placówki. Poradnia Leczenia Uzależnień w Tuchowie współpracuje z placówkami stacjonarnymi i dziennymi leczenia uzależnień.

 

Metody pracy:

 • psychoterapia indywidualna i grupowa
 • mikroedukacja,
 • ankiety do autodiagnozy, kwestionariusze, karty pracy,
 • indywidualna i grupowa analiza doświadczeń, ćwiczenia w parach i małych grupach,
 • psychorysunek,
 • psychodrama,
 • praca na fragmentach filmów terapeutycznych,
 • lektura terapeutyczna.
 • modelowanie, trening

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Kolejowa 8b
Rejestracja
Tel. 14 68 70 400

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

 • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin