MENU:
OFERTA DLA KLUBÓW SPORTOWYCH

Ruch zalecany tak często przez lekarzy jest receptą na zdrowie. Decyzja o rozpoczęciu uprawiania sportu, powinna być poprzedzona odpowiednimi badaniami lekarskimi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 r. w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 14 kwietnia 2011 r. w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania orzeczenia lekarskiego.
Z porady lekarza medycyny sportowej powinien skorzystać każdy, kto chce być aktywny fizycznie. Dlatego Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób uprawiających sport oferuje następujące usługi w ramach medycyny sportowej:

  • wstępne i okresowe badania lekarskie sportowców,
  • wydawanie orzeczeń,
  • kwalifikowanie do poszczególnych dyscyplin sportu,
  • kompleksowe badania laboratoryjne
  • kompleksowe badania diagnostyczne,
  • konsultacje specjalistyczne,
  • badanie wysiłkowe.

Do Poradni Medycyny Sportowej wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Świadczenia udzielane są bezpłatnie w ramach umowy z NFZ dla:

 

  • dzieci i młodzieży do ukończenia 21 roku życia uprawiającym amatorsko określone dyscypliny sportu,
  • zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia.

Dla pozostałych zainteresowanych osób uprawiających sport świadczenia udzielane są odpłatnie. Usługi z zakresu medycyny sportowej nie objęte finansowaniem przez NFZ można wykupić pojedynczo lub w pakietach przygotowanych przez naszą placówkę specjalnie dla klubów sportowych i grup zorganizowanych.
Do lekarza medycyny sportowej obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Rejestracji można dokonać codziennie w godzinach od 7:00 do 20:00 osobiście lub pod numerami telefonów 14 65 35 295, 14 65 35 202


Informacje dotyczące nawiązania współpracy można uzyskać pod numerem telefonu 14 65 35 207

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Rejestracja
Tel. 14 65 35 202
Tel. 14 65 35 295

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin