MENU:
ZEWNĘTRZNE BAZY DANYCH

Celem umożliwienia pogłębiania wiedzy pracowników, Szpital poleca poniższe bazy danych (portale medyczne), jako źródło informacji z zakresu medycyny i praktyki lekarskiej.

 1. www.medscape.com
  - medyczna baza danych duzy wybór artykułów w wolnym dostępie
 2. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed
  Pubmed - baza danych Narodowej Biblioteki Medycznej USA
 3. www.aidsinfo.nih.gov
  AIDSinfo - baza danych dotyczących AIDS
 4. www.biomdecentral.com
  Biomedcentral - medyczna baza danych - duży wybór czasopism w wolnym dostępie
 5. www.doaj.org
  DOAJ - Directy of Open Access Journals - wielotematyczna baza danych zawierająca ponad 4000 tytułó czasopism m.in. z biologii, chemii, medycyny.
 6. www.hpd.nlm.nih.gov
  Horehold Products Database - zawiera informacje o składzie chemicznym i wpływie na zdrowie 8000 produktów chemii gospodarczej i kosmetycznej
 7. www.mp.pl
  Medycyna Praktyczna - portal dla lekarzy.
 8. www.bmj.com
 9. https://medtube.pl/
  MEDtube to innowacyjny portal wymiany wiedzy dla lekarzy i studentów, oparty o treści multimedialne i największy globalny projekt tego rodzaju.
  Dostęp do serwisu jest darmowy, po uprzednim utworzeniu konta pod adresem: https://medtube.pl/users/register

 10.  

Cochrane Library - to bogate źródło informacji z zakresu medycyny praktycznej, obejmujące kolekcję baz tworzonych zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach. Wyniki pracy międzynarodowych specjalistów publikowane są tu w postaci przeglądów systematycznych oceniających skuteczność różnorodnych interwencji zdrowotnych, raportów oceny technologii medycznych oraz rejestrów badań z grupą kontrolną.

 

Dystrybutorem opracowań będących w zasobach Cochrane Library jest Wiley Online Library. Zgodnie z polityką otwartego dostępu od lutego 2013 roku wszystkie nowe przeglądy Cochrane po 12 miesiącach od publikacji stają się dostępne bezpłatnie dla wszystkich czytelników. Dostęp do pełnej wersji przeglądu systematycznego, który niedostępny jest w ramach otwartego dostępu uzyskać można na dwa sposoby - poprzez wykupienie dostępu do wybranego artykułu lub prenumeratę Cochrane Library:

 

- w przypadku, gdy chcemy uzyskać dostęp do jednej, wybranej publikacji (Pay per view) należy zarejestrować się na platformie Wiley Online Library i uiścić opłatę umożliwiającą 24 godzinny dostęp do konkretnej publikacji. Więcej informacji tu:

http://olabout.wiley.com/WileyCDA/Section/id-404512.html#ppv.

 

 

- jeżeli , chcemy mieć stały dostęp do znajdujących się w Cochrane Library publikacji, można też skorzystać z możliwości wykupienia prenumeraty(dostęp online lub kwartalnie otrzymywane DVD). Szczegóły dotyczące prenumeraty wraz z cennikiem, znaleźć można tu:

http://www.cochranelibrary.com/help/how-to-order-the-cochrane-library.html

 

 

Wszystkie możliwości dostępu do zasobów Cochrane Library opisano na stronie:

http://www.cochranelibrary.com/help/access-options-for-cochrane-library.html

 

Ponadto wszystkie abstrakty i podsumowania PLS (streszczenia prostym językiem) dostępne są bezpłatnie na stronie Cochrane Library:

http://www.cochranelibrary.com/

 

Niektóre PLS przetłumaczone na język polski dostępne są również pod adresem:

http://www.cochrane.org/pl/evidence

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

 • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin