fbpx
Tarnowska dyszka 201807

Centrum Zdrowia Tuchów było partnerem i zabezpieczało od strony medycznej największą tarnowską imprezę sportową Tarnowską Dyszkę czyli uliczny bieg na 10 kilometrów. Pomimo, iż organizatorzy obawiali się, że stosunkowo wysoka – jak na porę roku – temperatura może spowodować problemy zdrowotne uczestników właściwie nie było poważniejszych incydentów.

 

„Tarnowska Dyszka” była ostatnimi zawodami z cyklu Tour de Małopolska. Wcześniej biegacze rywalizowali w Myślenicach, w Liszkach pod Krakowem i w Gródku nad Dunajcem. W odróżnieniu od tamtych imprez w Tarnowie uczestnicy biegali po szerokich ulicach w centrum miasta, co stwarzało idealne warunki do bicia rekordów życiowych. Wiele takich starań zakończyło się sukcesem. Okazuje się, że biegacze solidnie przygotowywali się do imprezy. Ratownicy medyczni Centrum Zdrowia Tuchów nie odnotowali bowiem kłopotów , których spodziewali się organizatorzy np. w postaci omdleń. Warto dodać, że bieg był połączony z akcją charytatywną, podczas której zbierano środki pieniężne na pomoc małym tarnowianom.

 

Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Adam Czerwiński (MAX-FLIZ EKSPEDYCJA Wieliczka), II miejsce Aleksander Dragan (Kielce), III miejsce Maciej Lubieniecki (Lacho Team Kraków). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne), na drugim stopniu podium uplasowała się Paulina Górak (Mirek Team Gnojnik), trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kmieć (1988 Perła).