MENU:
KOLONOSKOPIA

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego przez Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Realizacja programu oznacza większą liczbę badań, finansowanie pełnych znieczuleń, możliwość dowożenia pacjentów lub refundowania dojazdów, a także bezpośrednie spotkania informacyjne dla potencjalnych pacjentów i lekarzy. Zaplanowano także szereg działań, mających na celu poinformowanie mieszkańców o wykrywaniu, leczeniu oraz profilaktyce tej choroby.  Najbliższe spotkanie już w nadchodzący czwartek 29 czerwca w Cristal Park w Tarnowie o godz.15.30. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani w wieku od 50 do 65 lat, którzy w ostatnich 10 latach nie przechodzili takiego badania. Przewidziano dwie prezentacje,  przygotowane przez lekarza i pielęgniarkę. Będzie też możliwość zadawania pytań i prowadzenia indywidualnych konsultacji. W programie spotkania znalazł się ponadto poczęstunek dla gości. Aby potwierdzić uczestnictwo w bezpłatnym spotkaniu wystarczy zatelefonować pod numer  728 588 355.

 

W sumie w ramach programu zaplanowano w ciągu dwóch lat 24 takie spotkania dla pacjentów i 8 dla lekarzy. Blisko tysiąc osób będzie mogło skorzystać z pomocy  w organizacji dojazdów na badania. Rezultatem ma być zwiększenie liczby badań kolonoskopowych, wykonanych u osób w wieku aktywności zawodowej,  zamieszkałych w powiatach: tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim oraz mieście Tarnów. W ramach projektu 1300 osób otrzyma bezpośrednie wsparcie w formie działań informacyjno – edukacyjnych, 1000 osób weźmie udział w badaniach profilaktycznych.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin