MENU:
OTWARTE BADANIA PROFILAKTYCZNE W CZT

Cytologię, mammografię i kolonoskopię można będzie wykonać w Centrum Zdrowia Tuchów w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia. Specjalna pula badań w kierunku wykrywania raka szyjki macicy  i raka jelita grubego zostanie zrealizowana bez skierowań i limitów wiekowych. W przypadku mammografii ze względów medycznych skierowanie lekarskie jest niezbędne. Rejestrować się można od poniedziałku do piątku w godz. od 8-ej do 15-ej pod numerem telefonu  14 65 35 101.

 

Badania cytologiczne można będzie wykonać w gabinecie E2 w czwartek 21 września w godz. od 8:00 do 10:00, oraz w piątek 22 września od 13:00 do 15:00.  Poza akcją to badanie jest bezpłatnie skierowane do kobiet między 25. a 59. rokiem życia. Dotychczas  w Tuchowie wykonano już ponad 3,5 tys. badań cytologicznych. Mammografia w gabinecie C1 będzie wykonywana w poniedziałek 18 września i we środę 20 września w godz. 8:00 do 14.40 oraz we wtorek 19 września i we czwartek 21 września w godz. 11.20 do 18.20.  Na bezpiecznym, pierwszym w regionie mammografie cyfrowym przebadano już ponad 5 tys. pań, głównie mieszkanek powiatu tarnowskiego. Drugi, pogłębiony etap badań, realizowany w sytuacji niepokojącego opisu mammografii, wykonywały w Tuchowie także pacjentki z okolic Nowego Sącza, Krynicy, Bochni i Gorlic. Przypomnijmy, że na co dzień badanie bezpłatnie dedykowane jest dla pań w wieku 50-69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie wykonywały mammografii i nie leczą się z powodu nowotworu piersi. Badania kolonoskopowe w gabinecie D5 będą wykonywane we wtorek 19 września w godz. od 14.00 do 16.30. Ta forma diagnostyki poza akcją bezpłatnie skierowana jest do osób w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego, oraz po 40. r. życia, posiadających krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego, a także w wieku 25-65 lat z rodzin szczególnego ryzyka.

 

Warto podkreślić, że spółka realizuje szereg autorskich projektów profilaktycznych. Jednym z najważniejszych jest program dotyczący wykrywania raka jelita grubego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, finansowany przez Wojewódzki Urząd Pracy. W ciągu dwóch lat skorzysta z niego tysiąc osób. Plan działań zakłada udział pacjentów w badaniach kolonoskopowych, finansowanie pełnych znieczuleń oraz możliwość dowożenia pacjentów na badania lub refundowanie dojazdów. Odbywają się także bezpośrednie spotkania informacyjne dla potencjalnych pacjentów i dla lekarzy. W sumie zaplanowano ponad 30 takich spotkań, pierwsze już się odbyły. Realizowane są także działania, mające na celu poinformowanie mieszkańców o wykrywaniu, leczeniu oraz profilaktyce raka jelita grubego. Prócz publikacji, ogłoszeń w mediach oraz przybliżenia tematu  poprzez cotygodniowe audycje radiowe przygotowana została także książkowa publikacja pióra prof. Paulina Moszczyńskiego, powstają profilaktyczne audycje telewizyjne na ten temat. W związku z przystąpieniem do koalicji na rzecz czystego powietrza Centrum Zdrowia Tuchów realizuje też program badań spirometrycznych. Mieszkańcy Tuchowa i osoby często przebywające w mieście mogą bezpłatnie w przychodni szpitala CZT wykonać badanie służące diagnozowaniu zmian w płucach i oskrzelach. Kiedy wyniki są niepokojące pacjenci - po skorzystaniu z porady lekarskiej i uzyskaniu skierowania - wykonują dalsze badania diagnostyczne. Ponadto dla poprawy kondycji uzębienia najmłodszych w gminach Tuchów, Ciężkowice i Wierzchosławice spółka realizuje Program Walki z Próchnicą. Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów mają okazję skorzystać z bezpłatnego przeglądu dentystycznego, następnie wykonywane jest lakierowanie zębów. Zabiegom towarzyszą pogadanki na temat roli higieny jamy ustnej.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin