MENU:
ZDROWSZE POWIETRZE DLA NAJMŁODSZYCH

Kolejna inicjatywa dotycząca poprawy jakości powietrza na Pogórzu. Tym razem chodzi o atmosferę, którą oddychają dzieci. W Tuchowie jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w sezonie grzewczym zdarza się bowiem, że powietrze przekracza dopuszczalne normy także w pomieszczeniach. Zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków zakłada akcja realizowana przez Kolację dla czystego powietrza, której członkiem jest Centrum Zdrowia Tuchów.

Projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!” zainicjowała grupa Powietrze Tuchów – Stowarzyszenie Eko Aura Małopolska. Dotychczas przy pomocy partnerów akcji pozyskano osiem oczyszczaczy powietrza. Potrzeba jeszcze                co najmniej dwunastu takich urządzeń. Dlatego ruszamy z akcją crowdfundingową – tłumaczy Sławomir Mikos ze Stowarzyszenia.  - Lato szybko przeminie, dni będą coraz zimniejsze. Ruszy sezon grzewczy a nieumiejętne palenie w piecach, spalanie śmieci i węgla złej jakości spowoduje, że pojawią się ogromne ilości dławiącego dymu, a w rezultacie smogu. Chcemy zabezpieczyć przed nim chociaż nasze dzieci – dodaje członek grupy.

Przypomnijmy, że jednym z działań realizowanych w ramach koalicji przez Centrum Zdrowia Tuchów  jest program badań spirometrycznych. Mieszkańcy Tuchowa i osoby często przebywające w mieście mogą bezpłatnie w przychodni CZT wykonać badanie służące diagnozowaniu zmian w płucach i oskrzelach.  Takie badania były realizowane także podczas imprez plenerowych – festiwalu zdrowia 3Maj się zdrów oraz podczas Zdrowego powitania wiosny, czyli cyklu badań profilaktycznych w jednym z domów handlowych. W sumie w ramach tych działań od podpisania Koalicji na rzecz czystego powietrza przebadanych zostało ponad 70 osób.  Warto dodać, że kiedy wyniki są niepokojące pacjenci - po skorzystaniu z porady lekarskiej i uzyskaniu skierowania – wykonują dalsze badania diagnostyczne.

W inicjatywę dotyczącą poprawy stanu powietrza, którym oddychają najmłodsi mogą się włączyć wszyscy zainteresowani. Zarówno osoby fizyczne, jak  i właściciele firm. Więcej o akcji można przeczytać na stronie: http://www.powietrzetuchow.pl/oczyszczacze/ .

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin