MENU:
ŚWIETNY SPECJALISTA W SKŁADZIE DRUŻYNY CZT

Organizator pierwszego w Tarnowie oddziału intensywnej opieki i patologii noworodka, doświadczony specjalista, któremu uratowanie życia zawdzięcza wiele nowonarodzonych dzieci, dr n. med. Wiesław Olechowski został pracownikiem Oddziału Neonatologii Centrum Zdrowia Tuchów.  Będzie pełnił funkcję konsultanta merytorycznego. To kolejne wzmocnienie tuchowskiego Szpitala Rodzinnego, po uzyskaniu drugiego stopnia referencyjności, umożliwiającego zabezpieczenie kobiet w ciąży zagrożonej oraz intensywną opiekę nad wcześniakami i noworodkami.

Dr Olechowski posiada specjalizację zarówno z zakresu neonatologii, jak i pediatrii. Jak sam mówi do wyboru specjalizacji po studiach, które ukończył w 1983 r. na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie doszło nieco przypadkowo. - Chciałem być ginekologiem, ale nie było akurat wolnych etatów, więc zostałem pediatrą- neonatologiem, bo to specjalność blisko związana z położnictwem - wspomina. Specjalizację drugiego stopnia z pediatrii dr Olechowski otrzymał w 1991 roku. Wciąż kontynuował edukację, by w 1993 roku zostać specjalistą drugiego stopnia z neonatologii. W 2008 roku przedstawił komisji egzaminacyjnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozprawę doktorską, której promotorem był prof. dr med. Ryszard Lauterbach. Badał w niej relacje podatności układu oddechowego noworodków po przebyciu niewydolności oddechowej z ryzykiem wystąpienia zaburzeń oddechowych w późniejszym okresie życia.  Prócz oceny rozwoju i patologii okresu noworodkowego, a także  chorób wieku dziecięcego zajmuje się też zagadnieniami nietolerancji i alergii pokarmowej. Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Lekarskiego przyznał mu odznakę „Bene Meritus”  - dobrze zasłużony. - Po obejrzeniu Oddziałów Neonatologii i Położnictwa jestem pozytywnie zaskoczony panującymi tutaj warunkami, komfortem, który zapewniono pacjentkom, estetyką wyposażenia i wystroju wnętrz. Podobnie jak w Dąbrowie Tarnowskiej oddziały prezentują solidny europejski poziom, zarówno pod względem doboru bardzo dobrych specjalistów, jak i nowoczesnego wyposażenia.– mówi dr Olechowski. 

Przypomnijmy, że przyznanie drugiego stopnia referencyjności od stycznia bieżącego roku przyniosło potwierdzenie ciągłej poprawy jakości opieki nad noworodkami  w Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Oddziały neonatologii w obu miastach uzyskały możliwość przyjmowania porodów niestandardowych. Zmiany, których dokonano na oddziałach rozpoczęły się od remontów. Najpierw zmodernizowano Oddział Neonatologii w Tuchowie, wyposażając go w nowoczesny sprzęt. Powstała tu sala intensywnej terapii i nadzoru nad noworodkiem oraz wcześniakiem.  Następnie - według podobnych standardów  - przeprowadzono prace remontowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Systematyczne szkolenia przechodził także personel obu oddziałów, co w rezultacie poprawiło możliwość monitorowania bezpieczeństwa noworodków.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin