MENU:
POŻEGNANIE PANI KRYSTYNY NALEPKI

40 lat pracy w służbie zdrowia. 30 lat w Centrum Zdrowia Tuchów. Tysiące przebadanych uczniów i tych, którym trzeba było udzielić pomocy. Pielęgniarka medycyny szkolnej Krystyna Nalepka, pracująca ostatnio w Szkole Podstawowej w Tuchowie, odeszła na emeryturę ze względu na osiągnięcie wieku, uprawniającego ją do osiągania świadczeń.

 

W tej pracy wymagana jest samodzielność i dyscyplina. Pielęgniarki pracują bowiem w środowisku szkolnym, a oceniane są głownie efekty ich pracy. Nie można sobie pozwolić na okresy mniejszej aktywności, ponieważ zadań jest sporo. Należy do nich wykonywanie badań bilansowych, diagnozujących stan zdrowia uczniów według ściśle określonych parametrów, ale też udzielanie pomocy doraźnej. Pielęgniarka szkolna odpowiada także za promocję zdrowia, zapobiega próchnicy zębów poprzez ich fluoryzację, wykonuje przeglądy czystościowe oraz przygotowuje dokumentację statystyczną. Pani Krystyna  – jak deklaruje - lubiła swoją pracę, bo lubiła uczniów. Pomimo, że panuje powszechne przekonanie, iż w szkole pracuje się coraz trudniej potrafiła znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi.

 

Swoją przygodę z medycyną rozpoczęła w 1977 roku po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego w Tarnowie. Przez pierwszych dziesięć lat pracowała w Brzesku, następnie zatrudniona została w Tuchowie. Pielęgniarka naczelna CZT Krystyna Korzeniowska podkreśla jej gotowość do ciągłego poszerzania kompetencji. – Chętnie uczestniczyła w różnego rodzaju kursach. Nawet wiedząc już o odejściu na emeryturę postanowiła przypomnieć sobie umiejętności niezbędne na pierwszej linii zabezpieczenia medycznego czyli w środowisku szkolnym i zaliczyła kurs z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Krystyna Nalepka dała się też poznać jako osoba otwarta na nowe wyzwania i koleżeńska. Podczas wakacji, kiedy w szkole nie było uczniów, zastępowała koleżanki z przychodni wyjeżdzające na urlop. Nigdy nie odmawiała pomocy, nawet jeśli zakres zleconych zadań wymagał wykształcenia nowych umiejętności. Pani Krystyno za wszystkie te lata, starania i trud bardzo serdecznie dziękujemy.

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin