MENU:
NOWY PLAN PORODU DO WYKORZYSTANIA

Jest dokumentem coraz częściej sporządzanym przez przyszłe mamy. Pomaga kobietom poczuć się pewniej i określić swoje oczekiwania. Dostarcza istotnych informacji personelowi porodówki.

 

Ale warto go przygotować także dla samej siebie. Przy wypełnianiu pozwala się bowiem zastanowić, jak wyobrażamy sobie poród i jakie procedury obowiązują w tym zakresie. Nowy wzór planu porodu pojawił się na stronie Centrum Zdrowia Tuchów. Dokument jest uniwersalny, mogą go wykorzystywać także Pacjentki, które korzystające ze świadczeń innych placówek.  

 

Podobnie jak przed zakupami określamy listę potrzeb tak i przed porodem warto zadać sobie kilkanaście ważnych pytań na temat nadchodzącego wydarzenia. Pomocny w tym okazuje się właśnie plan porodu. Pozwala kobietom lepiej poznać siebie, własne potrzeby i wymagania, obawy czy wątpliwości. Może okazać się także inspiracją do rozmów z mężem lub innymi bliskimi osobami, które mają towarzyszyć mamom przy porodzie. Choć samo słowo "plan" może nie jest najbardziej odpowiednie. Jest raczej "lista życzeń" tego, jak kobiety chciałyby być traktowane na porodówce.

 

Dokumentem warto się zainteresować także dlatego, że jedynie jasne artykułowanie oczekiwań kobiet pozwoli pracownikom oddziału ginekologiczno-położniczego na ich spełnianie. Wcześniejsze zderzenie własnych wyobrażeń z tym, co proponuje wybrany szpital pozwala jak najlepiej przygotować się do porodu. W przypadku trudności w przygotowaniu planu może pomóc położna, która opiekuje się kobietą podczas ciąży. W rozmowach z nią warto omówić najważniejsze kwestie i rozwiać wątpliwości. Przydatne są także szkoły rodzenia, w których razem z położną można tworzyć własny plan porodu. By zrobić to dobrze warto wiedzieć, jak przebiega poród  i jakie odczucia towarzyszą jego poszczególnym fazom. Omówienie zabiegów, możliwości i procedur wraz z ich celem, konsekwencjami i przebiegiem pomaga w  określeniu tego, co jest ważne dla każdej z mam, a czego wolałaby uniknąć i na czym szczególnie im zależy.

 

Dokument można pobrać poniżej lub z zakładki "Druki do pobrania":

 

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin