MENU:
NOWA PORODÓWKA W TUCHOWIE

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesny i innowacyjny szpital, przyjazny matce i dziecku”. Jednocześnie to ważna informacja dla par spodziewających się dziecka i planujących powiększenie rodziny. Otwarciu towarzyszył będzie Tydzień Otwartych Drzwi nowych oddziałów. Dla odwiedzających przewidziano upominki.

 

Do 17 października w godzinach od 9.00 do 17.00 można będzie w Tuchowie odwiedzać oddział, rozmawiać z personelem i  korzystać z jego porad.  Zaplanowano miniszkołę rodzenia i indywidualne porady dotyczące laktacji. W programie także konsultacje z położą i pielęgniarką neonatologiczną oraz spotkania z rehabilitantką okołoporodową. Można będzie porozmawiać z profesjonalną doulą czyli osobą zapewniającą emocjonalne i informacyjne wsparcie rodzinie na czas ciąży, porodu i po nim. Część małych pacjentów, którzy odwiedzą oddziały będzie miała szansę na otrzymanie swojego pierwszego portretu. Zaplanowano bowiem bezpłatne badania USG 4D ze prezentami w postaci  cyfrowych zdjęć maluszków. Ponadto wśród prezentów są niemowlęce komplety upominkowe, kosmetyki i witaminy.

 

W wyniku kompleksowej modernizacji budynku tuchowskiego szpitala powstały przytulne pokoje mam i dziecka, które wyposażone zostały w łazienki i stanowiska do pielęgnacji noworodków. Dodatkowo zaadaptowano nowoczesny blok porodowy. Z przyjaznej atmosfery i naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego tuchowska porodówka jest znana od wielu lat. Teraz kompetencje personelu uzupełnione zostaną także o nowoczesny sprzęt i warunki hotelowe, odpowiadające w pełni standardom XXI wieku. Ponadto pokoje mam wyposażone zostały m.in. w tablety z dostępem do Internetu. - Każda z pacjentek będzie miała do dyspozycji poręczne urządzenie dające możliwość komunikowania się on line z rodziną i znajomymi, w tym przesyłania zdjęć swoich pociech na portale społecznościowe  – mówi prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka. W salach porodowych zainstalowano nowoczesny sprzęt, pozwalający pacjentkom na wybór różnych pozycji porodowych. Do szpitala zakupiono specjalną wannę, w Tuchowie możliwe będą zatem porody w wodzie.  W trosce o bezpieczne przyjście na świat poprawią się warunki pracy oddziału neonatologii. - Bardzo zależy nam na tym, by dzieci, które rodzą się  w Tuchowie w przypadku  problemów ze zdrowiem miały od razu zapewnioną najlepszą opiekę. Zrealizowane prace posłużyły też spełnieniu wymagań związanych z uzyskaniem tak zwanego II stopni referencyjności. Mamy nadzieję, że potwierdzi to Narodowy Fundusz Zdrowia, a  dzięki temu noworodki, które odsyłaliśmy do innych placówek będą leczone w naszym szpitalu – dodaje prezes Olszówka.

 

Remont oddziału podkreśla zaangażowanie Centrum Zdrowia Tuchów w promocję najwyższych standardów opieki, zapewnianej najmłodszym pacjentom.  Inwestycja pochłonęła ponad 5 mln 150 tys. zł, część tej kwoty stanowiła dotacja z funduszy unijnych. Kształt nowego oddziału jest także odpowiedzią na postulaty pacjentek, zawarte w ankietach satysfakcji.

 

Adaptacja oddziałów była inwestycją współfinansowaną z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013: Oś Priorytetowa II: Gospodarka regionalnej szansy, Działanie 2.1 „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw” Schemat A: „Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP”, ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA, (konkurs nr: MCP/2.1.A/9/2011/SR).

 

„Serdecznie dziękujemy naszym partnerom akcji, wśród których znaleźli się:

- Dom kultury w Tuchowie

- Polphfarma

- Górnośląska Centrala Zaopatrzenia Medycznego Zarys Sp.zo.o

- Centrum Niemowlęce Mieszko

- HAMMERmed

- Lek S.A.

- Anmar

- P.H.U. "ANMAR" Sp. z o.o. Sp. K.”

Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o.
33-170 Tuchów ul. Szpitalna 1
Sekretariat
Tel. 14 65 35 101
Fax.14 65 35 104

 

Co roku na raka jelita grubego umiera w Polsce ponad 10 tys. osób. Badania profilaktyczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Teraz badania przesiewowe raka jelita grubego będą jeszcze bardziej dostępne.

 

Rozpoczęła się bowiem realizacja programu  profilaktycznego „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski”, realizowanego

Zapewniające intymność, komfortowe i bardzo dobrze wyposażone. Takie są nowe sale oddziału położniczego i neonatologicznego Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Od 13 października będą już z nich korzystały młode matki. Otwarcie oddziałów oznacza zakończenie realizacji jednego z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat w Tuchowie pod hasłem „Nowoczesn

Bezpieczne wykonywane przy użyciu pierwszego w regionie, bardzo dokładnego, aparatu cyfrowego z niską dawką promieniowania RTG. Panie pomiędzy 50 a 69. rokiem życia mogą je wykonać bezpłatnie,  aby potwierdzić, że są zdrowe.

Centrum Zdrowia Tuchów  w ramach Zespołu Chirurgii Jednego Dnia wykonuje zabiegi polegające na usunięciu trzeciego migdałka. Operacje usunięcia trzeciego migdałka w Centrum Zdrowia Tuchów wykonują lekarze z wieloletnim stażem: lek. med. Urszula Horbacewicz - specjalista otolaryngolog oraz lek. med. otolaryngolog i specjalista audiolog - Przemysław Jarmoliński.  Zabiegi wykonywane są bezpłatnie w ramach kontraktu  z Narodowym Fundusz

Zabiegi usuwania zaćmy nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji przeprowadza lek. med. Adam Słoka - specjalista w zakresie okulistyki. Posiadamy nowoczesny sprzęt, proponujemy  krótkie terminy, wykorzystujemy amerykańskie soczewki.  

 

 

 

 


To, co nas wyróżnia:

 

  • Wysokiej klasy specjaliści

Pracownia Tomografii Komputerowej jest najnowocześniejszym oddziałem diagnostycznym w Centrum Zdrowia Tuchów. Wyposażona została, w najlepszy w swojej klasie, 16-rzędowy tomograf Toshiba Aquilion wraz z dwumonitorową stacją lekarską i automatyczną strzykawką. Wielorzędowy tomograf zapewnia optymalne parametry skanowania, minimalną w pełni bezpieczną dla Pacjenta, dawkę promieniowania rentgenowskiego or

Rejestracja elektroniczna:
- wpisz swoje dane kontaktowe
- kliknij "wyślij"
- skonktaktujemy się z Tobą aby umówić się na najlepszy dla Ciebie termin