fbpx
plakat2

I znów przyjdzie maj, a z majem…. siódma edycja tuchowskiego festiwal. 3maj się Zdrów, bo tym razem będzie ekscentrycznie i energetycznie, ale również klasycznie i akustycznie. Na początek zaśpiew grupa Atria, następnie wiosenny koktajl rocka i bigbitu, czyli tarnowska formacja Uwaga na Jeże. Potem trochę rocka, trochę bluesa, trochę funky serwowanego przez zespół Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów. Finał to już prawdziwa uczta dla rockowych koneserów –  Marek Piekarczyk Akustycznie!  Różne style, różne pokolenia, różne brzmienia, ale ten sam ładunek pozytywnych emocji i energia muzycznych wrażeń.

 

 

Marek Piekarczyk, gwiazda festiwalu,  to ikona polskiego rocka. Były  wokalista kultowego zespołu TSA, juror  The Voice of Poland i charyzmatyczny odtwórca tytułowej roli musicalu Jesus Christ Superstar.  Jego akustyczny  występ będzie osobistą podróżą do źródeł muzycznych inspiracji i fascynacji polską  klasyką rockową. Nowe aranżacje, nietuzinkowe interpretacje i rockowy pazur nadadzą przebojom m.in. Czerwonych Gitar, Skaldów wyjątkowy charakter i niepowtarzalny klimat. Obok Marka Piekarczyka wystąpią: Tadeusz Apryjas – gitara i vocal oraz Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne.

 

 

Muzyka to nie jedyna dawka wiosennej energii. Jak co roku w ramach festiwalu odbywać się będzie rodzinny piknik medyczny. Bezpłatne badania, konsultacje i profilaktyka od stóp do głów to najlepszy sposób na dobre samopoczucie i dbanie o zdrowy tryb życia. Dla dzieci przewidziano badania wzroku, słuchu, stóp oraz przegląd stomatologiczny. Dla dorosłych pomiary ciśnienia, EKG oraz targi edukacyjne. Dla wszystkich gry i zabawy sportowe oraz udział w Biegu Niepodległości. Blok medyczny rusza od 15:00.  Koncerty o 17:30. Zapraszamy!

 

 

Organizatorzy: Centrum Zdrowia Tuchów, Fundacja Zdrowym Być, Dom Kultury w Tuchowie, radio RDN Małopolska.